Kullanım Şartları


Tanıtım


ilankedisi.com sitesine (kısaca 'İlanKedisi') hoş geldiniz. İlanKedisi'ne girmekle, aşağıda verilen şartları kabul etmiş oluyorsunuz. Bu şartlar, İlanKedisi'nin herkes için uygun ve güvenilir bir yer olmasını sağlamak için düzenlenmiştir.


İlanKedisi'nin Kullanımı:


Uygun kategoride veya alanda ilan eklemeli ve aşağıda belirtilen uygunsuz davranışlardan uzak kalmalısınız:


  1. Kanunlara aykırı davranış sergilemek veya kurallarımızı ve yasak içerik ilkelerimizi ihlâl etmek;
  2. Yanlış veya yanıltıcı bilgi vermek;
  3. Üçüncü bir kişinin haklarını çiğnemek;
  4. Mesaj sağanağı yapmak, mektup zincirleri göndermek veya piramit şemaları dağıtmak;
  5. "Yayınlanmayacak (Yasaklı) İlanlar” sayfasında yer alan ilanlar kesinlikle onaylanmayacak / yayınlanmayacaktır.


İlanKedisi'nin veya onun kullanıcılarının mallarına veya haklarına zarar verecek virüsler veya başka teknolojiler dağıtmak;


Altyapımıza makul olmayan ölçülerde yüklenmek veya İlanKedisi'nin normal bir biçimde çalışmasına engel olmak;


Bizim açık yazılı iznimiz olmadan, robot , örümcek ya da başka türlü otomatik araçlarla İlanKedisi'ne ulaşıp ne maksatla olursa olsun içerik toplamak;


Başka kişilere ait içerikleri veya kişisel verileri kopyalamak, değiştirmek, işleme almak veya dağıtmak;


Kendi rızaları olmadan başka kişiler hakkında, email adresleri de dâhil olmak üzere, bilgi toplamak veya sonuçlarını almak;


İlanKedisi'ne girişi önleyen veya kısıtlayan ölçüleri gözardı etmek.


İlanKedisi'nin Kötüye Kullanımı


Sitemizin düzgün bir şekilde çalışmasına hep birlikte sahip çıkmak amacıyla, lütfen karşılaştığınız problemleri veya incitici ya da sarsıcı içerikleri bize bildirmek üzere içerik uyarı (flagging) sistemimizi kullanınız. İlkelerimize ters düşen davranışlar sergilediği veya problem yarattığı düşünülen kullanıcıları İlanKedisi'nden uzak tutmak için, hizmetlerimizi kısıtlayabilir ya da sona erdirebilir, içerikleri uzaklaştırabilir ve teknik veya yasal adımlar atabiliriz. Ancak, bir kullanıcıyı İlanKedisi'nden uzak tutmaya ya da tutmamaya karar versek bile, kullanıcıların İlanKedisi'ni izinsiz veya yasalara aykırı bir şekilde kullanmalarından dolayı İlanKedisi olarak herhangi bir sorumluluğumuz olmadığını, tüm mesuliyetin ilglili kullanıcıya ait olduğunu bildiririz.


Ücretler ve Hizmetler


İlanKedisi'ni kullanmak genel olarak ücretsizdir. Belirli hizmetler için ilerleyen dönemlerde ücret talep edebiliriz. Eğer kullandığınız hizmet ücretli ise bu ücreti gözden geçirmek ve kabul etme olanağınız bulunacaktır. Ücretlerimiz Türk Lirası cinsinden olup zaman zaman tarafımızca değiştirilebilir.


Ücretler konusundaki değişiklikleri sitede yayınlayarak bildiririz. Ücretlerimizi promosyon amacıyla ya da yeni bir hizmetimiz için geçici olarak değiştirebiliriz. Bu değişiklik tarafımızca promosyonun veya yeni hizmetin ilan edildiği andan itibaren geçerli olur.


Ücretlerimizin geri ödemesi olmayıp, vadesi geldiğinde ödemekle yükümlü olursunuz. Eğer ödemezseniz aldığınız hizmeti kısıtlayabiliriz.


İçerik


İlanKedisi, kendine, size ve başka kullanıcılara ait veriler içerir. Bu sözleşmeyi kabul etmekle, İlanKedisi'ni, telif haklarımızı veya ticari markalarımızı kullanmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya dağıtmayacağınızı beyan etmiş olursunuz. İlanKedisi'ne sunmuş olduğunuz her hangi bir içerik ile, bu içerik üzerindeki telif, yayın, veritabanı gibi fikri mülkiyete konu olabilecek her türlü hakkı ve diğer haklarla ilgili olarak, söz konusu içeriğin her türlü medyada kullanılabilmesi için İlanKedisi'ne, münhasıran olmayan, dünya çapında geçerli, daimi, geri alınamaz, ücretsiz ve lisansı devredilebilir hakları, kullanma hakkını vermiş olursunuz. İçeriğinizi sitemizde yayınlamak ve sunmak için bu hakkı bize vermeniz gerekir. Şartlarımızın veya herhangi bir kişinin haklarının ihlal edildiği şüphemiz olduğunda, söz konusu içeriği en kısa sürede siteden uzaklaştırma hakkımız saklıdır.


Sorumluluk


Başka kullanıcıların göndermiş veya yapmış olduğu şeylerden bizi sorumlu tutmayacağınızı taahhüt etmiş bulunuyorsunuz. İlanKedisi'ndeki verilerin büyük bir kısmı başka kullanıcılara ait olduğu için, burada sunulanların kalitesi, güvenliği veya yasallığı da dahil olmak üzere, kullanıcıların yapmış olduğu iletişimlerin doğruluğunu garanti edemeyiz. Ayrıca hizmetlerimize sürekli ve güvenli erişimi de garanti edemeyiz. Yine buna bağlı olarak, yasaların öngördüğü çerçevede, her türlü harici teminat veya garanti, şart ve koşullar geçersiz sayılacaktır. buldurbul.com'ı kullanmanız sonucu meydana gelebilecek olası para kaybından, (ticari) itibar azalmasından ya da özel veya dolaylı hasarlardan sorumlu tutulamayız. buldurbul.com, sadece ağır kusurlu olması durumunda sorumlu tutulabilir.


Bir önceki paragrafa rağmen yine de bundan bizim sorumlu olduğumuza dair karar verilirse, size veya üçüncü bir tarafa karşı sorumluluğumuz (a) söz konusu tazminatı gerektiren durumdan önceki 12 ay içerisinde bize ödemiş olduğunuz ücret toplamıyla veya (b) 100 Euro ile sınırlı olacaktır (hangisi daha yüksek ise, o geçerli olacaktır)


Kişisel Bilgiler


İlanKedisi'ni kullanmakla, kişisel verilerinizin İlanKedisi tarafından, gizlilik ilkemizde açıklanan biçimde toplanmasına, transfer ve muhafaza edilmesine ve kullanılmasına müsaade etmiş olursunuz. Ayrıca, aksini belirtmediğiniz takdirde, bizden reklam ve pazarlama amaçlı mesajlar almayı da kabul etmiş olursunuz


Fikri Mülkiyet İhlallerinin Bildirimi (Kanıtlanmış Hak Sahipleri - VeRO)


Türkiye'de İlanKedisi tarafından kişilere özgü çok sayıda çeşitli ürün sunulmaktadır. Hak sahibi taraflar, özellikle de telif hakkı, ticari marka hakları ya da üçüncü taraflarca sahip olunan diğer hakların sahipleri, hakları üzerinde ihlal oluşturabilecek her türlü teklifi bildirebilirler ve bu teklifin kaldırılması için istekte bulunabilirler. Hak sahibi tarafın yasal temsilcisinin bizimle iletişime geçip bu durumu bize doğru biçimde bildirmesi halinde, fikri mülkiyet hakları üzerinde ihlal oluşturmakta olan ürünler, İlanKedisi tarafından kaldırılacaktır.


İhlalin Bildirilmesi


İhlal Bildirimi Programına katılmak için, tek yapmanız gereken İhlal Bildirimi Formunu doldurmak ve bu formu İlanKedisi adresine fakslamaktır. İmzanızla tamamlanmış bu formu, mülkiyet haklarınızı ihlal ediyor olabilecek ilanları bildirmek için kullanabilirsiniz. İhlal Bildirimi Formunda istenilen bilgi bu nesneler hakkında bildirimde bulunan tarafların ya hak sahibi taraf ya da onun resmi olarak yetkili temsilcileri olduğunu garanti altına alma amacını taşımaktadır. Bu bilgi İlanKedisi'nin kaldırılacak ilanı saptamasını da sağlamalıdır. Doğru biçimde doldurduğunuz İhlal Bildirimi Formunu almamızdan sonra, daha sonraki raporlarınızı İlanKedisi iletişim sayfamızdan gönderebilirsiniz.


ÖNEMLİ: Bu form sadece fikri mülkiyet haklarının yasal sahipleri tarafından kullanılabilir. "İhlal Bildirimi" sunulan ürünlerin üçüncü tarafların telif hakkı, ticari marka hakkı ya da diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemelerini garanti altına almayı amaçlamaktadır. Diğer tüm sorular için, ziyaretçiler ve ilan verenler bizimle iletişime geçebilirler.


Genel


Bu şartlar ve İlanKedisi'nde belirtilen diğer ilkeler, siz ile İlanKedisi arasında yapılan ve önceki sözleşmelerin yerini alan nihai sözleşme niteliğindedir. Bu sözleşme Türkiye hukukuna tabidir. Taraflar karşılıklı olarak İstanbul mahkemelerinin münhasır olmayacak şekilde yetkili olduğunu kabul etmişlerdir. Bu hüküm, sizin tüketici olmanız durumunda, uygulanacak tüketici hukukunun başka bir hukuk olmasını gerektirmesi halinde sizin yasal haklarınızı etkilemeyecektir. İşbu metinde yazılı olmayan hükümler açısından, ilgili hükümden feragat edilmiş olduğu anlamı çıkarılamaz. Bu şartlardan birinin mahkeme tarafından geçersiz kılınması halinde, sözleşmedeki diğer şartlar geçerliliğini aynen koruyacaktır. Sözleşmeyi, tek taraflı olarak, aşağıda belirtilen bildirim hükmü uyarınca otomatikman uyarlayabiliriz.


Bildirimlerimizi kullanıcı olarak bildirmiş olduğunuz email adresinize veya taahhütlü posta ile göndereceğiz. Kayıtlı olarak postalanan bildirimlerin, postalama tarihinden itibaren beş gün içerisinde tarafınızca alınmış olduğu kabul edilecektir. Bu sözleşme tarafımızca her zaman güncellenebilir. Güncellemeler, siteyi bir sonraki kullanımınızda veya 30 gün içerisinde (hangisi daha önce söz konusu olursa) geçerli olmaya başlar. Bu sözleşmenin dışında, kullanıcı ve tarafımızca imzalanmış başka yazılı sözleşmeler haricinde, hiçbir sözleşme geçerli olmayacaktır. Sorularınızı, görüşlerinizi veya şikayetlerinizi İlanKedisi iletişim sayfamızdan göndermeniz rica olunur.


Bu sayfa en son 13.06.2012 tarihinde güncellendi.Kullanıcılar tarafından ilan sitesine sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcılara aittir.