Gizlilik İlkeleri


Bu gizlilik ilkeleri ile, kişisel verilerinizin nasıl işleme alınıp muhafaza edildiği açıklanmaktadır. ilankedisi.com web sitesini (kısaca 'İlanKedisi') faal tutabilmek ve güvenilir kılmak için (aşağıda verilen detaylara bakınız) kişisel veriler toplanır, kullanılır ve paylaşılır.


Veri Toplama


İlanKedisi'nde yer alan veriler elbette herkesin ulaşabileceği verilerdir. Dolayısıyla bize kişisel verilerinizi göndermeye karar verdiğinizde, bu verilerin ağ sunucularımıza transferini ve oralarda saklanmasını kabul etmiş olursunuz. Aşağıdaki kişisel verileri toplar ve muhafaza ederiz:


E-mail adresi, diğer (fiziki) irtibat bilgileri ve (kullanılan ağ sunucusuna göre) bazı durumlarda finansal veriler;


Bilgisayar giriş veya katılım verileri, ziyaret edilen sayfalarla ilgili istatistikler, İlanKedisi'ne gidiş-geliş trafiği ve reklam hakkında veriler - hepsi cookie vasıtasıyla - Tarayıcınızda cookie' leri devre dışı bırakmak için gerekli işlemleri yapabilirsiniz, fakat bu durum web sitemizi kullanım yeteneğinizi muhtemel olarak etkiler;


Kullanıcının IP adresi ve standart log verileri dahil olmak üzere, diğer veriler.


Kullanım


Kullanıcıya ait kişisel veriler aşağıdaki amaçlarla kullanılır:


Hizmetlerimizi sunmak için;
İhtilafları çözümlemek, ücret toplamak ve olası problemleri gidermek için;
İlkelerimiz doğrultusunda, güvenilir bir ticari ortam yaratmak ve geliştirmek;
Kullanıcı tecrübelerini uyarlamak, hizmetlerimize olan ilgiyi ölçmek ve kullanıcıları hizmetler ve güncellemeler hakkında bilgilendirmek;
Size reklam ve promosyon kampanyaları sunmak;
Veriler toplandığı zaman tarif edilen diğer işlemleri kullanıcılar için yapmak.


İfşa


İlanKedisi'nde kullanıcının açık izni olmadan, üçüncü kişilere pazarlama amacıyla hiçbir kullanıcı verisi satılmaz veya kiralanmaz. Hukuki zorunluluklar, ilkelerimiz, içeriklerle veya hak ihlâlleri ile ilgili (tazminat) talepleri gerektirdiği zaman veya herhangi birinin haklarını, mallarını veya emniyetini korumak için, kişisel veriler açıklanabilir. Ayrıca aşağıdaki kuruluşlarla bilgi alışverişimiz söz konusu olabilir:


Potansiyel yasadışı davranışları tespit etmek ve önlemek için faaliyet gösteren ve hizmet birliği sağlayan şubelerimiz. (şubelerimiz sadece talep eden kullanıcılara pazarlama yapacaktır).
Şirket faaliyetlerimize yardımcı olan hizmet sağlayıcılar.


İletişim ve Email Araçları


Aksini bildirmediğiniz takdirde, bizden pazarlama ve reklam mesajları almayı kabul etmiş olursunuz. Eğer bizden pazarlama mesajı almak istemiyorsanız , size gelen pazarlama mesajı içinde gösterilen şekilde bu tercihinizi açıkça bildirin. Sitemizi veya iletişim araçlarımızı adresleri saklamak spam göndermek veya Gizlilik Politikamız ya da Kullanım Şarlarımızın başka türlü ihlalini içeren bir şekilde kullanamazsınız. İletişim araçlarımız vasıtasıyla gönderilen kötü niyetli faaliyet ya da yasak içerik taşıyan mesajları otomatik olarak tarayabilir ve manuel olarak filtreleyebiliriz. Fakat bu tür mesajları sürekli saklamayız. Eğer bir arkadaşınıza bizim araçlarımızı kullanarak içerik gönderirseniz, arkadaşınızın adresinizi daimi olarak saklayıp kullanmaz ya da bu bilgileri pazarlama amaçlı olarak ifşa etmeyiz. Diğer kullanıcılardan gelen spamleri bildirmek için lütfen bizimle iletişime geçin.


Giriş, Değişiklik ve İptal


Kişisel verilerinizi, göndermiş olduğunuz mesajda veya kullanıcı hesabı sayfasında görebilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz. İlanKedisi'nde görünmeyen kişisel verilerinizi görebilmek için giriş yaparak ya da iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Lütfen olası yanlışları düzeltiniz. Bu tür isteklerle ilgili belli bir ücret talep edilebilir fakat bu miktar, yasaların öngördüğü meblağları aşamaz. Daha önce açıkladığımız amaçlar için artık gerekli olmayan kişisel veriler tarafımızca iptal edilecektir (silinecektir). Yasaların öngördüğü çerçevede, olası ihtilafları çözmek, ilkelerimizi uygulamak ve kötü niyetli kullanıcıları uzak tutmak için, kişisel veriler tarafımızdan saklanacaktır.


Güvenlik


Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişim ve ifşaatlara karşı korumak için çok sayıda araç (şifreleme, giriş kodları, fiziki güvenlik tedbirleri) kullanıyoruz.


Genel


Bu ilkeler her an tarafımızca güncellenebilir. Güncellemeler, siteyi bir sonraki kullanımınız anında veya 30 gün içerisinde (hangisi daha önce söz konusu olursa) geçerli olmaya başlar. Eğer kuruluşumuz veya şubelerimiz herhangi bir şirket birleşmesine veya satın almaya konu olursa, bu ilkenin aynen geçerli kalması koşuluyla, kişisel verileriniz birleşilen veya satın alınan şirket ile paylaşılabilecektir.


Diğer Sorular


Bu politikalar ile ilgili sorularınızı iletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz.


Bu sayfa en son 13.06.2012 tarihinde güncellendi.Kullanıcılar tarafından ilan sitesine sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcılara aittir.